JÓBOVKA

22.08.2018

Andrej Fandák

Zas a znova sa na nás čosi chystá.

Po nelegálnej skládke na Lieskovskej, skládke Ančeta v Ketelci, vrakuňskej enviromentálnej katastrofe presakujúcej do Malého Dunaja ... zase ďalšia jóbovka.

V súvislosti s výstavbou R7 a D4 má vyrásť v katastri obce DOČASNÁ asfaltáreň. Tak to si už z nás snáď robia dobrý deň!?

Pred desiatimi rokmi dostala firma Vassal Eko povolenie na dotrieďovaciu linku a zhodnocovanie odpadkov. Aj to len v prípade vystavenia stavebného povolenia, ktoré doteraz nemá. Aj takýto bezvýznamný impulz stačil na to, aby nám z iných mestských častí navozili skládku veľkú ako panelák. V iných bratislavských obvodoch pravdepodobne nemajú na obecných úradoch zastupiteľov s naivitou trojročného decka.

Ančeta dostala svojho času povolenie na DOČASNÚ ťažbu štrkopieskov. Lebo keď povolenie vyprší, tak nastane Cink a celé to rozbágrované pole sa šibnutím čarovného prútika zmení na poľnohospodársku krajinu z pred 20-tych rokov.

A nezabudnime na tú čerešničku na torte, že nám slávna Ančeta naváža do vykopaných jám kontaminovanú zeminu z bratislavskej Apolky.

V dnešnej dobe treba preventívne začať písať petíciu a organizovať protesty, len čo sa niekto z tejto smetiarsko-buldozérskej lobby čo len prejde po katastri obce. Nie že ešte budeme premýšľať nad jeho argumentami. Lebo raz sme sa už nechali nachytať. Ale opakovane sa to stáva iba notorickým hlupákom.

Preto NIMBY!